DENV0x interiér exteriér

Envirosnímače do interiéru i exteriéru.

 

V inteligentnom dome je snímanie enviromentálnych údajov o prostredí v interiéri či exteriéri dôležitou súčasťou inštalácie. Na základe nameraných údajov dokáže Domintell systém ovládať ďalšie zariadenia alebo korigovať automatické režimy.

Systém Domintell ponúka dve novinky z oblasti snímačov a senzorov - DENV01 a DENV02

Modul DENV01 je určený do exteriéru a umožňuje snímať 4 enviromentálne údaje okolitého prostredia:

  • teplotu,
  • vlhkosť
  • atmosferický tlak
  • a intenzitu osvetlenia

Modul DENV02 naopak sníma údaje v interiéri, konkrétne :

  • teplotu
  • vlhkosť
  • a koncentráciu CO2
DENV01 snímač a údaje
DENV02 snímač a údaje

Tieto dva moduly teda dokážu analyzovať kvalitu okolitého prostredia a následne ovládať ďalšie procesy v systéme v závislosti na nameraných hodnotách. Napr. zapnúť ohrev chodníka ak teplota klesne pod 5°C. Alebo zablokovať cyklus zavlažovania ak prší. Zapnúť vonkajšie osvetlenie ak je vonku šero a pod mrakom v akúkoľvek dennú hodinu, nezávisle na bežnom časovom režime spínania osvetlenia. V interiéri zas vysoké hodnoty CO2 či vlhkosti prepnú rekuperáciu na vyššiu rýchlosť výmeny vzduchu. Snímanie interiérovej teploty reguluje vykurovanie v zime a chladenie v lete, alebo môže napríklad v lete pri vysokej teplote zacloniť žalúzie, aby nebola  miestnosť prehrievaná.

Moduly DENV01 a DENV02 vyžadujú pre svoju prevádzku riadenie inštalácie novými riadiacimi jednotkami (DGQG02/ DGQG04) a tiež nový interface modul DCAPT01. Intareface modul, ktorý je už súčasťou modulov DENV0x, je nevyhnutný pre snímanie údajov z environmentálnych senzorov. (Keď je v inštalácii niekoľko modulov DENV0x, každý z týchto senzorov potrebuje svoje rozhranie DCAPT01.)

Envirosnímače do interiéru i exteriéru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.