Smart-home-Domintel

Ovládanie vykurovania v inteligentnom dome patrí k najžiadanejším funkciám užívateľov. Napriek tomu si mnohí myslia, že nie je žiaden rozdiel v nastavení rôznych režimov oproti bežnému ovládaniu dodávanému spolu s vykurovaním. Prezradíme vám v čom sú rozdiely.

V prvom rade je pre investora zbytočné používať dve aplikácie na ovládanie cez mobil – jednu pre inteligentný dom a druhú pre vykurovanie. Platí preto, že rozumnejšie je ovládať celý dom jedným systémom, jednou riadiacou jednotkou a jednou aplikáciou v mobile či počítači. T.j. zahrnúť ovládanie vykurovania do riadenia celého domu či budovy inteligentným systémom.

Dôležitým prvkom v riadení vykurovania sú snímače teplôt. Programovateľný snímač teploty od inteligentného systému Domintell dokáže ovládať nielen vykurovanie v zime, ale ten istý snímač dokáže v lete riadiť aj chladenie (klímu) a tieniacu techniku. Prepojením vykurovania a žalúzií môžu užívatelia aj ušetriť – ak Domintell zaznamená nízku teplotu v miestnosti, najprv vytiahne žalúzie, aby slnko prehrialo miestnosť a až keď to nepostačuje, zapne vykurovanie.

V inteligentnom dome Domintell môže byť vykurovanie podmienené vopred zadefinovanými podmienkami – napr. “ak je otvorené okno, vypni vykurovanie”. Takto je plytvanie energiami naozaj zredukované na minimum, čo ocenia najmä prevádzkovatelia hotelov či kancelárií.

Teplotných režimov môže byť v inteligentnom dome Domintell ľubovoľné množstvo – hoci aj pre každú miestnosť a každý deň v týždni zvlášť. V rámci jedného dňa sa môže teplota X-krát meniť a tak je naozaj možné vytvoriť teplotný režim šitý každému na mieru. Okrem automatického režimu si môžu užívatelia zvoliť aj komfortný režim s konštantnou vyššou teplotou, alebo vytvoriť iné režimy ako “dovolenka” či “choroba”. Ovládanie teploty i režimov je možné cez LCD displeje či dotykovú obrazovku, alebo aj cez mobil.

Domintell domRemote
DPBTLCD02-DG
Teplotné menu Domintell

Aj keď sa užívatelia v bežnom týždni správajú podľa určitého časového harmonogramu, predsa len nie sme stroje. A tak občas ostaneme dlhšie doma z dôvodu choroby, práce homeoffice, či “odpadnutej” prvej hodiny v škole a poobede zas prídeme o čosi skôr kvôli milej návšteve alebo opravárovi.

V tejto súvislosti prepojenie s alarmom dáva inteligentnému riadeniu vykurovania ešte vyšší level. Zakódovaním domu pri odchode užívateľov, prejde dom automaticky do úsporného režimu a naopak pri príchode sa všetko ihneď zapne. Rovnako možno vopred zapnúť vykurovanie mobilom, keď sa domáci vracajú z dovolenky či zimnej lyžovačky. 

Domintell smart-home cez mobil

 

“Nie inteligentné” vykurovanie však žije svojim životom a akékoľvek aktivity, prítomnosť či neprítomnosť domácich ho nijako neovplyvnia. Funguje si podľa jednoduchých režimov alebo podľa manuálneho nastavenia cez termostat.

Inteligentné vykurovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.