Inteligentné žalúzie

Veľké francúzske okná sú v dnešnej architektúre veľmi obľúbené. Aby nebolo občas slnka a cudzích pohľadov príliš veľa, o to sa postarajú diskrétne žalúzie. Domintell poskytuje ovládaním elektrických žalúzií svojim užívateľom komfort a bezpečie.

V inteligentnom dome Domintell je možné ovládať žalúzie jednotlivo rôznymi tlačidlami, displejmi, diaľkovým ovládačom alebo cez mobil. Pri veľkom počte žalúzií je však takýto spôsob nepraktický. Žalúzie sú preto zoradené do skupín a ovládanie je oveľa jednoduchšie - napríklad jediným tlačidlom možno vytiahnuť všetky žalúzie otočené na južnú stranu, alebo všetky žalúzie v obývačke.

Domintell dokáže priradiť funkciu otvárania/zatvárania a tiež naklápania lamiel žalúzií ľubovoľnému tlačidlu alebo ikone na displeji. Krátkymi stlačeniami tlačidla sa žalúzie otvárajú/zatvárajú a dlhé stlačenie toho istého tlačidla zodpovedá naklápaniu lamiel. Nie sú na to potrebné špeciálne žalúziové tlačidlá a aj do budúcna sa stáva celá inštalácia viac flexibilnou. Ak sa rozhodnú užívatelia pre akúkoľvek zmenu, stačí dom iba preprogramovať a žalúzie budú môcť byť ovládané z iného miesta.

LCD ovládanie žalúzií

Výhodou inteligentného domu je, že mnoho zariadení funguje automaticky na základe predvolených režimov. Aj žalúzie sa môžu otvárať na svitaní a zatvárať na súmraku, inak cez pracovný týždeň a inak cez víkend, alebo sa môžu samé zacloniť počas slnečného letného poludnia.

Prepojením žalúzií s inými zariadeniami získajú užívatelia ďalšie výhody. Ak napríklad v lete Domintell zaregistruje vysokú teplotu v miestnosti, najprv zatiahne žalúzie, aby slnko neprehrievalo miestnosť a až keď to nepostačuje, pustí klimatizáciu.

Ak si užívatelia potrpia na audiovizuálnu techniku, ocenia jej prepojenie so žalúziami. Jediným kliknutím možno zatiahnuť žalúzie, zhasnúť hlavné svetlo, rozsvietiť tlmené nástenné osvetlenie a pustiť projektor či video.

Domintell Audio a žalúzie

Žalúzie môžu spolupracovať aj s alarmom. Po zakódovaní domu sa môžu všetky zatiahnuť a vytvoriť tak istú bariéru proti zlodejom. Ak je deň, tak sa pri príchode žalúzie vytiahnu a privítajú domácich slnečným svetlom.

O ochranu žalúzií sa postará meteostanica. Tá sleduje rýchlosť vetra a v prípade silného vetra žalúzie vytiahne, aby sa lamely nepolámali. Meteostanica ponúka aj ďalšie meteorologické údaje súvisiace s lokalitou domu, ktoré si môže užívateľ prezerať aj online cez počítač.

Ak sme doteraz hovorili o inteligentných žalúziách je potrené podotknúť, že podobne ovládať je možné aj inú tieniacu techniku. Takou sú napríklad aj elektrické rolety a markízy, či praktické sieťky proti hmyzu.

Inteligentné žalúzie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.