Inteligentné žalúzie Domintell

Naše realizácie – 3.poschodový dom s 33 žalúziami.

 

Rodinný dom na západnom Slovensku bol zaujímavou realizáciou Domintell inteligentnej elektroinštalácie. Dominantnou črtou jeho architektúry boli veľké presklené steny obývačky, kuchyne a pracovne na poschodí s krásnym výhľadom na celé mesto.

Práve ovládanie zatienenia francúzskych okien bolo jedným z hlavných dôvodov, prečo sa majitelia rozhodli pre inteligentný dom. Pôvodne navrhovaný inteligentný systém ponúkal ovládanie žalúzií po jednej, čo predstavovalo veľký počet tlačidiel v miestnostiach. Preto si zvolili užívatelia inteligentný systém Domintell, ktorý umožňoval vytvárať rôzne skupiny ovládaných zariadení a zaujal ich aj dizajn ovládacích tlačidiel.

Francúzske okná tieni 33 vonkajších elektrických žalúzií, ktoré sa otvárajú a zatvárajú v časových režimoch – inak cez pracovný týždeň, inak cez víkendy, inak počas dovolenky či rodinných návštev. Žalúzie je možné v Domintelli ovládať aj po skupinách, napr. podľa svetových strán. Výhodou vytvárania skupín je, že na ovládanie mnohých žalúzií postačuje iba jediné tlačidlo na dotykovej obrazovke, diaľkovom ovládači či v mobile. Týmto sa neprehľadné množstvo tlačidiel na stenách  výrazne zredukovalo.

Domintell realizácia 1
Domintell realizácie 2
Domintell realizácie 3

Ďalšou zaujímavosťou riešenia domu sú posuvné automatické dvere na konci schodiska vedúceho do prízemia. Dvere sa otvárajú zaregistrovaním pohybu detektormi z oboch strán dverí, ale dajú sa ovládať aj cez tlačidlo alebo dotykovú obrazovku (napr. zablokovať zatvorenie dverí na istý čas).

Domintell realizácie 5
Domintell realizácie 4
Domintell realizácie 6

V rodinnom dome Domintell ovláda aj iné bežne sa vyskytujúce technológie ako podlahové  vykurovanie, osvetlenie interiéru i exteriéru či vstupná brána. Z menej často sa vyskytujúcich zariadení ovláda napríklad saunubazénovú technológiu. Prepojením Domintellu s alarmom, prechádza po zakódovaní dom do úsporného režimu, vypnú sa všetky svetlá i zásuvky.

Keďže domáci radi počúvajú hudbu a správy z rádia, v kuchyni, kúpeľniach a spálni im Domintell riadi audio multimédiá. Vybrané stanice sa zapnú cez pracovný týždeň v čase budíčka a tiež pri príchode po odkódovaní domu. Na večerné správy sa rádio vypne a zapne automaticky televízor.

 

Domintell realizácie 7
Domintell realizácie 8
Domintell realizácie 9

Užívatelia si zvolili jednoduchý dizajn ovládacích tlačidiel v kovo-hliníkovom prevedení. Modro-červené LED podsvietenie tlačidiel indikuje stav zariadení zapnutý/vypnutý. Programovateľné tlačidlá dopĺňajú v kúpeľniach LCD displeje a v obývačke s kuchyňou dotyková obrazovka. Ovládanie žalúzií a osvetlenia zjednodušuje mini diaľkový ovládač.

Naše realizácie – dom s 33 žalúziami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.