Domintell realizácia - drevodom.

Naše realizácie – drevodom pod Tatrami.

 

Inteligentné domy to nie sú len veľké predražené vily, ale môžu to byť aj účelné inštalácie, ktoré poskytnú majiteľom efektívne fungovanie a zároveň vyšší štandard užívania. Predstavíme vám jednu takúto Domintell inštaláciu – víkendový drevodom pod Tatrami.

Drevodom prešiel najprv stavebnou rekonštrukciou s dostavbou zimnej záhrady. V tomto období prebehlo niekoľko stretnutí s majiteľmi objektu, na ktorých sme si ujasnili ich očakávania a predstavy a na ich základe sme pripravili projekt inteligentnej elektroinštalácie Domintell.

Nasledovala kompletná rekonštrukcia kabeláže – pôvodná klasická bola zamenená za inteligentnú, ktorej bolo o čosi viac. Do technickej miestnosti bol nainštalovaný rozvádzač s modulmi na ovládanie osvetlenia, podlahového vykurovania, žalúzií, elektrických zásuviek a rekuperácie. Na ochranu žalúzií sme umiestnili na strechu meteostanicu, ktorá v prípade silného vetra, žalúzie vytiahne. Meteostanica okrem toho poskytuje online informácie o počasí v lokalite, úhrne zrážok, sile vetra či predpovedi na ďalšie dni.

Domintell kabeláž 1
Domintell kabeláž 2
Domintell_rozvadzac drevodom

Pri výbere dizajnu tlačidiel má hlavné slovo vždy žena. Majiteľka zvolila “nestarnúcu klasiku” – Domintell programovateľné tlačidlá v bielej farbe. Podsvietené 1-, 2-a 6-tlačidlá tlačidlá dopĺňali praktické LCD displeje s farebnými ikonkami ovládaných zariadení. Celý inteligentný drevodom možno ovládať z dotykovej obrazovky umiestnenej v obývačke a tiež mobilom, či tabletom.

Domintell tlačidlo spálňa
Domitell_tlačidlo kúpelňa
Domintell_LCD displej spalna

Keďže drevodom bude užívaný len počas víkendov či sviatkov, bude chránený zabezpečovacím systémom. Jeho prepojenie s Domintellom dáva domácim ďalšie výhody. Po zakódovaní sa vypnú všetky svetlá, zatiahnu žalúzie, vypne hlavný prívod vody a dom prejde do úsporného režimu. Majitelia môžu spokojne odísť, o dom je postarané.

Domintell tlačidlo_kuchyna
Domintell_dotyková obrazovka kuchyna
Domintell realizácia drevodom interiér
Naše realizácie – drevodom pod Tatrami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.