DomRemote

Ovládanie mobilom- domRemote.

 

Základnou požiadavkou kladenou na inteligentné domy je ich ovládanie cez mobilné aplikácie. Domintell inteligentný systém má hneď niekoľko aplikácií na ovládanie cez mobil s Android a iOs operačným systémom. Jednou z nich je aplikácia - domRemote. Čo všetko poskytuje užívateľom?

Aplikácia domRemote dokáže ovládať celú inteligentnú inštaláciu Domintell a to prostredníctvom telefónu, tabletu alebo akéhokoľvek iného zariadenia Android. Užívatelia môžu mobilom ovládať osvetlenie, vykurovanie, žalúzie, zavlažovanie alebo audio zábavu a tiež mať vždy prehľad o tom, v akom sú aktuálnom stave (napr. zapnuté/vypnuté).

Po prvom pripojení sa k Domintell systému si aplikácia sama stiahne naprogramovanú štruktúru budovy i jednotlivé akcie pre zariadenia, takže nie je potrebné už nič nastavovať a možno začať hneď plnohodnotne ovládať celý inteligentný dom.

domRemote_0
domRemote_1
domRemote_2
domRemote_3

Aplikácia umožňuje prezerať on-line obraz a videá z IP kamier a skontrolovať tak, čo sa práve deje v dome. Je tiež možné zadefinovať upozornenia, keď sa niečo dôležité zmení v inteligentnom dome (napr. stav "plná žumpa").  Pomocou domRemote možno v inteligentnom dome ovládať zariadenia aj hlasom. Zaujímavosťou aplikácie je, že dokáže rozoznať príchod užívateľa domov a automaticky spustiť navolené akcie - napr. príchodom sa otvorí vstupná brána a rozsvieti svetlo v zádverí bez toho, aby užívateľ musel čokoľvek vykonať či stlačiť.

Aplikácia domRemote s podporou v 14 jazykoch vrátane slovenčiny, podporuje aj extra veľké tablety a možno do nej vkladať vlastné ikony pre jednotlivé zariadenia. Ponúka prehľadné farebné menu, rolovacie rozhrania (napr. pre teplotu či podmienky), kruhový ovládač (RGB DMX LED osvetlenie) či posuvníky (napr. stmievanie). Celkovú vizualizáciu menu a ovládačov si môže užívateľ ľubovoľne nastaviť podľa svojich predstáv.

domRemote_5
domRemote_6
domRemote_7
domRemote_8

Aplikáciu nájdete v Google Play TU.

-----------------------------------------------------------

DOMINTELL disponuje aj free mobilnou aplikáciou pre zariadenia s operačným systémom Android a iOs. Aplikácie DOMINTELL Pilot sú k dispozícii na stiahnutie zadarmo v obchode Google Play Apple App Store.

Ovládanie mobilom – domRemote.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.