Ekologické bývanieInteligentná domácnosť0Šetrenie energií a ekologické bývanie bez smogu

https://domintell.sk/wp-content/uploads/2019/11/smart-home-ekologicke-byvanie-domintell.jpg

Ľudia žijúci v 21. storočí rešpektujú zákony prírody a využívajú technológie na to, aby energiou šetrili a nie ňou plytvali. Aj inteligentná domácnosť si uvedomuje, že prírodné zdroje sú vyčerpateľné a preto vzácne. Inteligentná domácnosť využíva iba tú energiu, ktorú momentálne potrebujete a Vaše automatické režimy dokáže prispôsobiť aktuálnym klimatickým podmienkam. Okrem toho Vás chráni pred zvýšeným elektrosmogom, ktorý je voľným okom neviditeľný, no zdraviu škodlivý.

Elektromagnetické vlnenie spôsobujúce elektrosmog sa nedá vnímať prirodzenými zmyslami,napriek tomu jeho hodnoty vieme zmerať.  Výhodou káblového/zbernicového systému 

Domintell je, že nevytvára zvýšený elektrosmog, ako bezdrôtové systémy. Pred elektrickým smogom teda chránite nielen prírodu, ale aj zdravie Vás a Vašej rodiny.

Na zistenie informácií o aktuálnom počasí používa inteligentná domácnosť meteostanicu. Meteostanica, ktorú je možné umiestniť na strechu, poskytuje online

informácie aj o zrážkach, sile vetra a predpovedá počasie na ďalšie dni. Informácie o počasí sa spracujú a riadia sa nimi ďalšie režimy. Napríklad v prípade silného vetra dá meteostanica pokyn na vytiahnutie žalúzií, aby boli chránené pred prípadným poškodením. Ak máte nastavený automatický režim zavlažovania záhrady a práve začalo pršať, režim sa v danom momente zablokuje, aby zbytočne neplytval vodou. Rovnako v prípade, ak máte zapnuté kúrenie a zároveň otvorené okno, sa kúrenie automaticky vypne.

Domintell pravidelne meria spotrebu energie a postará sa o to, aby zariadenia pracovali s maximálnou úsporou energií. Systém spolupracuje aj s alternatívnymi zdrojmi energií ako je napríklad fotovoltaika a umožňuje prioritne využívať energiu zadarmo tam, kde je najviac potrebná. Platenú energiu použije len v minimálnom množstve tak, aby bola prevádzka domu čo najefektívnejšia. Meranie energie môže zefektívniť prevádzku domu a je prehľadne zobrazené v grafoch na dotykovej obrazovke.

Viac o ekologickom smart bývaní TU.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *