Ekologické bývanieInteligentná domácnosť0Šetrenie energií a ekologické bývanie bez smogu

ekologické bývanie

Ľudia žijúci v 21. storočí rešpektujú zákony prírody a využívajú technológie na to, aby energiou šetrili a nie ňou plytvali. Aj inteligentná domácnosť si uvedomuje, že prírodné zdroje sú vyčerpateľné a preto vzácne. Inteligentná domácnosť využíva iba tú energiu, ktorú momentálne potrebujete a Vaše automatické režimy dokáže prispôsobiť aktuálnym klimatickým podmienkam. Okrem toho Vás chráni pred zvýšeným elektrosmogom, ktorý je voľným okom neviditeľný, no zdraviu škodlivý. Šetrí tak energiami a vytvára ekologické bývanie bez smogu.

Elektromagnetické vlnenie spôsobujúce elektrosmog sa nedá vnímať prirodzenými zmyslami, napriek tomu jeho hodnoty vieme zmerať.  Výhodou káblového/zbernicového systému Domintell je, že nevytvára zvýšený elektrosmog, ako bezdrôtové systémy. Pred elektrickým smogom teda chránite nielen prírodu, ale aj zdravie Vás a Vašej rodiny.

⇒ Výhody káblového/zbernicového systému.

 

Na zistenie informácií o aktuálnom počasí používa inteligentná domácnosť meteostanicu. Meteostanica, ktorú je možné umiestniť na strechu, poskytuje online

informácie aj o zrážkach, sile vetra a predpovedá počasie na ďalšie dni. Informácie o počasí sa spracujú a riadia sa nimi ďalšie režimy. Napríklad v prípade silného vetra dá meteostanica pokyn na vytiahnutie žalúzií, aby boli chránené pred prípadným poškodením. Ak máte nastavený automatický režim zavlažovania záhrady a práve začalo pršať, režim sa v danom momente zablokuje, aby zbytočne neplytval vodou. Rovnako v prípade, ak máte zapnuté kúrenie a zároveň otvorené okno, sa kúrenie automaticky vypne.

Domintell pravidelne meria spotrebu energie a postará sa o to, aby zariadenia pracovali s maximálnou úsporou energií. Systém spolupracuje aj s alternatívnymi zdrojmi energií ako je napríklad fotovoltaika a umožňuje prioritne využívať energiu zadarmo tam, kde je najviac potrebná. Platenú energiu použije len v minimálnom množstve tak, aby bola prevádzka domu čo najefektívnejšia. Meranie energie môže zefektívniť prevádzku domu a je prehľadne zobrazené v grafoch na dotykovej obrazovke. Ekologické bývanie v Domintell dome je tak úsporné a efektívne zároveň.

⇒ Viac o ekologickom smart bývaní TU.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *