Domintell apartmány_1280

Inteligentné inštalácie bývajú rôzneho rozsahu. Mnoho užívateľov má nenáročné požiadavky na jednoduchú zostavu inteligentnej inštalácie, ďalší hľadajú riešenia pre chaty či víkendové domy. V neposlednom rade sú tu aj hotely, apartmánové domy, reštaurácie či kancelárie so svojimi špecifickými požiadavkami. Práve pre tieto objekty je určená nová riadiaca jednotka "All-in-one".

Jedna riadiaca jednotka na celú inštaláciu.

 

Riadiace jednotky novej generácie DGQG02/03 typu "All-in-one" doplnili doterajšiu ponuku riadiacich modulov Domintell. Jediným modulom je teraz možné ovládať bežné inštalácie bytov, rodinných domov, hotelov, apartmánových domov, reštaurácií či kancelárií.

Ideálne riešenie pre všetkých, ktorí hľadajú inteligentné, jednoduché a zároveň komplexné riešenia. Stačí zacvaknúť do rozvádzača a hotovo!

Jediný modul dokáže ovládať:

 • osvetlenie
 • zásuvky
 • žalúzie, rolety
 • vykurovanie
 • brány...a pod.
DGQG02-version-10.07.18

Celú inštaláciu možno ďalej rozširovať pripojením štandardných modulov k riadiacej jednotke cez BUS zbernicu. Verzia DGQG03 umožňuje navyše ovládanie svetiel s DALI rozhraním.

Riadiaca jednotka DGQG02/03 obsahuje:

 • integrované vstupy a výstupy
 • vzdialený prístup pre diagnostiku a nastavenie systému
 • 1-wire rozhranie pre pripojenie snímačov a iných zariadených
 • Wiegand rozhranie pre prístupové systémy
 • časované akcie, astronomický čas, simulácia prítomnosti
 • ovládanie bezplatnou mobilnou aplikáciou Domintell Pillot  (súčasne 5 zariadení Android/Apple)
Domintell Pilot

 

      Pre viac technických informácií si stiahnite katalógový list DGQG02/03.

Hotely, penzióny a apartmánové domy.

 

Inteligentné ovládanie zariadení v hotelových izbách či apartmánoch zvyšuje komfort užívania návštevníkom a majiteľom výrazne zefektívňuje prevádzkovanie objektu. Čo všetko je možné v hotelovej izbe inteligentne riadiť?

Každá hotelová izba je malou samostatnou jednotkou s individuálnym fungovaním a odlišnými aktuálnymi požiadavkami na osvetlenie, riadenie kúrenia či klímy, ovládanie elektrických zásuviek a žalúzií. Príchodom ubytovaného hosťa sa všetky prívody k zariadeniam zapnú a sú k dispozícii na užívanie.

Ak prídu hostia v noci, otvorením izby čipovou kartou sa rozsvieti hlavné svetlo na chodbičke alebo v izbách hotelového apartmánu. Príchodom počas dňa sa zas vytiahnu všetky žalúzie či rolety.  Vykurovanie prejde do režimu "prítomný" a začne intenzívne kúriť (v lete naopak - klíma aktívne chladiť). Ak svieti do okien spaľujúce slnko, inteligentný systém zabráni prehrievaniu izby tým, že najprv zatiahne žalúzie a až potom spustí klímu.

Hoteloví hostia môžu všetky zariadenia pohodlne ovládať pomocou diaľkového ovládača z postele, alebo jednoducho cez LCD displej na stene. V komfortnejších apartmánoch môžu návštevníci použiť na ovládanie aj tablet, alebo ovládať všetko cez mobil.

Domintell LCD displej

V apartmánových izbách býva bežným vybavením jednoduchá kuchynka. Všetky spotrebiče sú po odchode hosťa z izby bezpečne vypnuté. Rovnako sa vypne aj osvetlenie a elektrické zásuvky, môžu sa zatiahnuť žalúzie a kúrenie či chladenie prejde do úsporného režimu, zatvorí sa prívod vody.

Každá izba je samostatne inteligentne ovládaná Domintell riadiacou jednotkou DGQG02. Jedna riadiaca jednotka typu "All-in-one" dokáže ovládať všetky zariadenia v izbe. Prevádzkovatelia ocenia najmä úsporu energií, kedže v izbe sa počas neprítomnosti hostí zbytočne nekúri, ani nehrozí, že ostane svietiť osvetlenie, či tiecť voda. Zároveň sa tým zvyšuje bezpečnosť, že priestory nevyhoria alebo nebudú vytopené. Majitelia majú o všetkom v celom objekte prehľad cez počítač, z ktoréhokoľvek kúta sveta.

 

Univerzálne riešenia s riadiacou jednotkou DGQG02/03.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.