Ekologické bývanieInteligentná domácnosťMobilná aplikácia0Ako využívať množstvo technológií bez zbytočných starostí.

Ako využívať množstvo technológií bez zbytočných starostí.

Snáď v každom inteligentnom dome chcú majitelia ovládať osvetlenie, vykurovanie či brány… Skutočná hodnota smart inštalácie sa však prejaví až pri ovládaní technológií v dome.

 

Investori moderných domov radi siahajú po technológiách, ktoré im zvyšujú komfort bývania. Každá takáto technológia ponúka rôzne možnosti nastavení a režimov automatizácie. Aby nebol užívateľ otrokom neustáleho nastavovania a prepínania sa medzi aplikáciami jednotlivých zariadení, môže zveriť tieto „starosti“ svojmu smart home. Poďme sa spolu pozrieť na najčastejšie ovládané technológie.

Rekuperácia

Udržuje zdravú klímu v dome. Jej úlohou je pravidelne obmieňať vzduch v dome bez toho, aby bolo potrebné vetrať otvorením okien. Domintell umožňuje snímať hodnotu CO2 a vlhkosť v miestnostiach a na ich základe meniť intenzitu výmeny vzduchu. Tým sa zabezpečí primeraná vlhkosť v kúpeľniach aj pri dlhom sprchovaní či kúpaní. Alebo sa pánom príjemne pobýva vo fajčiarskej miestnosti, aj keď si naplno užívajú svoje vášne – biliard a cigarety.

 

Klimatizácia

Tú ocenia všetci, ktorí majú radi aj v lete príjemný chládok. V smart home nemusíte pobehovať s ovládačom v ruke a prepínať režimy chladenia. Užívatelia si zvolia požadovanú teplotu v klimatizovaných miestnostiach a zvyšok už ponechajú na reguláciu Domintellu. Ten včas zatiahne žalúzie, aby slnko neprehrievalo izby cez okná a ak to nepostačuje, dochladí miestnosť klímou. Domáci sa preto vždy tešia na príchod do svojho smart domu.

 

Zavlažovanie

Aby mali kvetiny, stromy, tráva či posadená úroda dostatok vlahy, je potrebné ich pravidelne zalievať. Každý kúsok záhrady má svoje požiadavky na intenzitu a častosť zavlažovania. V smart home sa dá doslova vyhrať s presnými režimami zalievania a spoľahnúť sa, že nebude zalievať, keď intenzívne prší alebo fúka silný vietor.

 

Bazénová technika

Mať pri dome bazén je snom nejedného z nás. Tí, ktorí si ho splnili, sa v smart home môžu tešiť z ovládania zakrytia bazéna či LED osvetlenia pod hladinou vody napríklad z mobilu ležiac pohodlne na lehátku pri bazéne alebo cez dotykovú obrazovku v obývačke. Ak je bazén krytý, tak sa Domintell postará o primeranú vlhkosť, aby sa v bazénovej hale netvorili plesne.

 

Bonus smart home

Bonusom smart home je prepojenie technológií tak, aby navzájom spolupracovali. Napríklad klimatizácia a vykurovanie so žalúziami. Osvetlenie a žalúzie s audio technikou. Rekuperácia s krbovou technológiou. Brány a exteriérové osvetlenie záhrady atď. Keďže Domintell vie, kedy sú užívatelia doma a kedy v práci či na dovolenke, postará sa o efektívne fungovanie technológií tak, aby v čase neprítomnosti domácich fungovali v úspornom režime.

Výhodou je tiež, že všetky technológie a zariadenia v dome možno ovládať jednou aplikáciou v mobile alebo cez LCD displeje odkiaľkoľvek v dome.

 

Pohodlné však? 😁👌

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *