Inteligentná domácnosť0Výhody smart bývania

výhody inteligentného bývania

Inteligentná domácnosť sa postará o to, aby ste sa doma cítili maximálne komfortne a bezpečne. Prispôsobí sa vašim momentálnym potrebám a odbremení vás od každodenných úkonov, ktorým by ste inak museli venovať omnoho viac času. Preto vám ostane priestor na to, aby ste ušetrený čas venovali tomu najdôležitejšiemu – vašim blízkym. Vaše spoločné pohodlie a bezpečie je kľúčom k rodinnej pohode, ktorá s inteligentnou domácnosťou nadobudne úplne nový rozmer.  

 

Automatické režimy.

Automatické režimy vám ušetria starosti. Po nastavení napríklad režimu vykurovania vás vždy, keď sa vrátite domov, privíta

správna teplota. V zime vás poteší príjemné teplo a v lete vášmu telu uľaví vytúžený chládok. Poteší vás určite aj spolupráca všetkých zariadení v dome. Napríklad, ak v dome začne byť príliš horúco, žalúzie sa samy zatvoria, aby tienili silným slnečným lúčom a zapne sa chladenie. Kým sa naučíte v domácnosti efektívne fungovať, môže sa stať, že otvoríte okno aj napriek zapnutému kúreniu. Váš dom vtedy sám kúrenie vypne, aby ste neplytvali energiou.  Energiu Vám ušetria aj ďalšie úkony. Zavlažovanie na vašej záhrade sa spustí automaticky iba v prípade, že neprší. Fontána sa zapne iba v čase vašej prítomnosti a svetlo na chodbe sa rozsvieti po zaregistrovaní pohybu iba vtedy, ak je už po súmraku. Po 22-hej hodine inteligentná domácnosť vypne vašim deťom počítače, aby sa pripravili na spánok a vám sa začne romantický večer podľa vašej nálady. Komplexná scéna v podobe jemnej hudby a tlmených svetiel vo vašich obľúbených farbách dokonale dotvoria atmosféru, ktorú si s partnerom/partnerkou po dlhom dni zaslúžite. 

Vytvorte si svetelné scény na rôzne príležitosti (napr. na čítanie, párty, relax) a ovládajte ich jednoducho jedným tlačidlom. Nepotrebujete desiatky tlačidiel na každé svetlo.

 

Tlačidlá a displeje.

Svoju domácnosť ovládate jednoducho

tlačidlami, dotykovými obrazovkami či LCD displejmi, ktorých dizajn si vyberáte spomedzi širokej škály podľa toho, aký štýl sa k vám domov hodí. Cez dotykovú obrazovku máte prehľad o všetkom, čo sa v dome deje a všetko ňou viete ovládať. Podobnú funkciu splní aj tablet, ktorý môžete mať na stole, alebo v zabudovanom boxe na stene. 

⇒ Smart home vypínače Domintell

 

Na diaľku pod kontrolou.

Samozrejme, váš dom riadite aj na diaľku cez mobil, či tablet pomocou aplikácie. Ak ste práve na ceste domov z lyžovačky, aplikáciou si viete 

 predhriať saunu, či zapnúť kúrenie. Keď vám zatelefonuje sused, aby si požičal kosačku, garážovú bránu mu otvoríte aplikáciou, aj keď ste práve v práci. Kedykoľvek viete skontrolovať situáciu vo vašom dome, aj to, ktoré zásuvky či svetlá ostali zapnuté. Tieto viete následne jednoducho vypnúť rovnako cez aplikáciu. 

Po tom, čo dom zakódujete pri odchode, kúrenie sa prepne do automatického režimu. Zhasnú sa všetky svetlá, vypnú sa vybrané zásuvky, zatiahnu žalúzie, vypne sa audio či stlmí rekuperácia. Keď sa vrátite naspäť domov, kúrenie sa prepne späť do automatického režimu, vytiahnu sa žalúzie (počas dňa) alebo sa rozsvieti svetlo v zádverí (po súmraku). Ak v dome alarm nemáte, zastúpi ho odchodové tlačidlo

Každý vypínač v dome môže zmeniť svoju funkciu podľa aktuálnych potrieb členov domácnosti. Dnes tlačidlo rozsvecuje svetlá, zajtra ním môžete ovládať žalúzie či prepínať vykurovacie režimy. Nezabudnite, že všetky zariadenia v dome sú ovládané jedným systémom, a preto spolupracujú ako spoľahlivý tím. 

 

S Domintellom inteligentne ovládate:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *