Inteligentná domácnosťZabezpečenie objektu0Inteligentná ochrana pre rodinu

bezpečie-pre-rodinu

Váš domov je Vašou pevnosťou a bezpečným prístavom, do ktorého sa všetci jeho členovia  s radosťou vracajú každý deň. Povinnosťou smart domácnosti je Vašu pevnosť inteligentne ochrániť vždy, keď nie ste nablízku. Keď si pôjdete oddýchnuť s rodinou na dovolenku, alebo  pocestujete za prácou, budete mať neustále prehľad o tom, čo sa u Vás doma deje. Nemusíte sa spoliehať na susedov. Ostaňte pokojní, Vaša domácnosť bude v bezpečí a Vy o tom budete vedieť z primárneho zdroja.  

 

Pod kontrolou aj na diaľku

Tým, že Vašu domácnosť ovládate aj na diaľku cez aplikáciu v mobile  alebo tablete, máte o nej stále prehľad. Kedykoľvek máte pochybnosť o tom, či ste vypli nejaký spotrebič, stačí pripojiť svoj mobil, alebo tablet na internet a ľahko situáciu skontrolujete. Ak sa Vaša pochybnosť naplní, viete spotrebič vypnúť zo zásuvky aj na diaľku. Ako užívateľ ste vždy informovaný o  bezpečnom fungovaní svojho domu. Napríklad videovrátnik, ktorý môžete ovládať aj pomocou komfortnej dotykovej obrazovky, Vás prepojí s (ne)čakaným hosťom.

 

Dom odradí zlodeja

Inteligentná ochrana domu sa stane ešte účinnejšia vďaka simulácii prítomnosti. Táto simulácia v nepravidelných intervaloch rozsvecuje a zhasína svetlá v jednotlivých miestnostiach, otvára žalúzie či zapína televízor tak, ako keby v dome pulzoval bežný život, čím odradí prípadného narušiteľa.  

 

Odchodové tlačidlo zastúpi alarm

Bezpečnostné opatrenia rozšíri aj spolupráca inteligentného domu s alarmom, ktorá umožní  prepínať zariadenia do rôznych režimov pri odchode či príchode užívateľov domov. Napríklad po zakódovaní sa v dome zhasnú všetky svetlá, zatiahnu sa žalúzie, vypnú sa zásuvky, kúrenie prejde 

do úsporného režimu, zatvoria sa hlavné ventily vody a plynu… Po odkódovaní sa zariadenia naopak aktivujú. Kúrenie opäť prejde do bežného režimu, vytiahnu sa žalúzie (v prípade súmraku sa zapnú svetlá), otvoria sa ventily vody a plynu, spustí sa obehové čerpadlo atď. V prípade, že v dome nie je alarm, spomenuté funkcie pri príchode a odchode zastúpi tzv. odchodové tlačidlo.  

 

Kamery a senzory ho postrážia

Inteligentnú ochranu domova zvýši aj použitie bezpečnostných systémov, ktoré ponúkajú širokú škálu senzorov, kamier a snímačov tak, aby vyhoveli aj tým najnáročnejším požiadavkám ochrany objektu. Zostavy systémov sa dajú do budúcna rozširovať a dopĺňať podľa potrieb. Váš domov bude zabezpečený proti vykradnutiu, vytopeniu, požiaru či pred únikmi škodlivých plynov (napr. CO2). Na prípadné narušenie bezpečia Vás inteligentná domácnosť chránená alarmom vždy upozorní.

 

 

⇒  Zaujíma vás ako môže byť smart home ekologická a ako môžete šetriť energiami? Kliknite TU.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *