Inteligentná domácnosťRealizácie0Vysnívaný smart domov s nádherným výhľadom

Vysnívaný smart domov s nádherným výhľadom

Vysnívaný smart domov

Emil a Kristína sú spolu už krásnych 8 rokov. Ich rodinka sa nedávno rozrástla o nového člena – dcérku Sandru, ktorá im každý deň robí obrovskú radosť. Bývajú v trojposchodovom rodinnom dome na západe Slovenska s nádherným výhľadom na celé mesto. Ich dom je zariadený v modernom štýle a je výrazný vďaka veľkým preskleným stenám obývačky, kuchyne a pracovne na poschodí. Jeden z hlavných dôvodov, prečo sa manželia rozhodli pre vysnívaný smart domov, bolo práve ovládanie zatienenia 33 veľkých francúzskych okien, no postupne prišli aj na ďalšie výhody modernej domácnosti.

 

Hľadanie vhodného smart systému

Manželia vedeli, že inteligentný dom im ponúkne vytúžený komfort, ktorý tak veľmi potrebujú pri ich rýchlom životnom štýle. Pôvodne navrhovaný inteligentný systém im však ponúkal ovládanie žalúzií po jednej, čo predstavovalo veľa tlačidiel v miestnostiach. To rozhodne nie je komfortné a ani estetické.

Keď zistili, ako funguje inteligentný systém Domintell, Kristína bola okamžite nadšená z dizajnu ovládacích tlačidiel a Emilovi sa zapáčilo najmä to, že náš systém umožňuje vytvárať rôzne skupiny ovládaných zariadení. Výhodou vytvárania týchto skupín je to, že na ovládanie mnohých žalúzií (majú ich v dome 33) stačí iba jediné tlačidlo v mobile alebo na dotykovej obrazovke. Neprehľadné množstvo tlačidiel na stenách sa s našou inštaláciou zredukovalo, čo pôsobí nielen estetickejšie, ale je to aj oveľa komfortnejšie.

Francúzske okná v ich dom tieni 33 vonkajších elektrických žalúzií, ktoré sa otvárajú a zatvárajú v rôznych časových režimoch. Inak sa správajú cez pracovný týždeň, keď sú manželia v práci a Sandra v škôlke, inak cez víkendy keď sú spolu doma a inak počas dovolenky a rodinných návštev. Žalúzie ovládajú aj po skupinách, napríklad podľa svetových strán.

 

Viac než len ovládanie žalúzií

Okrem žalúzií sa manželia potešili aj ďalším riešeniam inteligentnej domácnosti. Posuvné automatické dvere na konci schodiska, ktoré vedú na prízemie sa otvárajú automaticky podľa detektora pohybu z oboch strán dverí. Podobne ako žalúzie sa však dajú ovládať aj tlačidlom a dotykovou obrazovkou. Túto funkciu využívajú najmä vtedy, keď potrebujú zablokovať zatvorenie dverí na istý čas. 

 

 

Odkedy sa malá Sandra naučila loziť po dome, sú manželia vďační aj za inteligentné podlahové vykurovanie, ktoré rovnako ovládajú jedným tlačidlom. Keď majú Emil s Kristínou náladu na romantický večer, dotvoria si atmosféru farebným tlmeným osvetlením vo vnútri v dome. Pri grilovačke na záhrade im osvetlenie tiež riadi inteligentné osvetlenie. Otváranie vstupnej brány na diaľku či ovládanie bazénovej technológie sú ďalšími inteligentnými riešeniami v ich dome. 

Keďže si manželia pred dvomi rokmi vybudovali doma saunu, prepojili ju s Domintellom, aby si ju mohli kedykoľvek predhriať. Často sa chodia lyžovať do Rakúska a saunu si zapínajú na diaľku už po ceste domov. 

Hneď ako rodinka odíde z domu, prechádza domček po zakódovaní do úsporného režimuvypínajú sa všetky svetlá a vybrané zásuvky. Sú si tak vždy istí, že sa u nich zbytočne nemíňa žiadna energia.  

Emil aj Kristína radi počúvajú hudbu a správy v rádiu. Tie si vedia vypočuť samostatne v kuchyni, kúpeľniach, alebo spoločne v spálni. Inteligentná domácnosť im riadi multimédiá presne podľa ich vkusu či nálady. V čase budíčka cez pracovný týždeň sa zapínajú ich obľúbené stanice a keď sa vrátia domov, privítajú ich obľúbené piesne ihneď po odkódovaní domu.  Na večerné správy sa rádio vypne a automaticky sa zapína televízor.

 

         

 

Praktické smart tlačidlá

Dizajn tlačidiel vyberala Kristína, ktorá oceňuje hlavne praktickosťeleganciu. Tlačidlá sú u nich doma v kovovo – hliníkovom prevedení. 

Modro-červené LED podsvietenie tlačidiel ukazuje, či sú  zariadenia zapnuté alebo vypnuté. Programovateľné tlačidlá dopĺňajú v kúpeľniach LCD displeje a v obývačke s kuchyňou sa nachádza dotyková obrazovka. Na ovládanie žalúzií používajú manželia mini diaľkový ovládač, ktorého čaro nedávno objavila aj malá Sandra. 

 

 Fotogaléria a zoznam ovládaných zariadení – TU.

 

POZRI AJ:

⇒ Smart víkendový dom pre tatranských nadšencov
⇒ Inteligentná kancelária = moderné a efektívne pracovisko
⇒ Ďalšie naše Realizácie Domintell

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *