Realizácie0Smart víkendový dom pre tatranských nadšencov

smart realizácia

Aj drevodom môže byť smart

Manželia Ivan a Daniela sú nadšenými turistami. Obaja majú sedavú prácu, a preto vždy, keď je cez víkend pekné počasie, vyberú sa na turistiku. Najradšej chodia obdivovať krásu Vysokých Tatier. Keďže bývajú viac ako 200 km od ich obľúbeného miesta, chodievali sa kedysi ubytovať do okolitých hotelov a penziónov. Ich výlety sa však stávali čoraz pravidelnejšími, a tak sa dohodli, že si postavia smart víkendový dom. V duchu tatranskej tradície sa rozhodli postaviť drevodom. Ivan aj Daniela však vedia, že tradície a moderné technológie sa nemusia navzájom vylučovať. Časom sa teda rozhodli pre zriadenie inteligentnej domácnosti od Domintellu, aby sa v dome cítili vždy maximálne pohodlne a najmä, aby o ňom mali prehľad aj počas týždňa, keď sa nachádzajú stovky kilometrov ďaleko.  

Daniela miluje kvety a oddych pri dobrej knihe, preto vždy túžila po mieste, kde si bude môcť čítať a obdivovať svoju súkromnú botanickú záhradu. Ivan jej sen chcel splniť a dal preto dodatočne dostavať zimnú záhradu.  Počas stavebnej rekonštrukcie zimnej záhrady sme sa s manželmi stretli, aby sme ujasnili ich očakávania a predstavy. Na základe toho sme pripravili projekt, aby si čo najskôr mohli začať užívať výhody inteligentnej domácnosti.  

 

Rekonštrukcia kabeláže je základ

Začali sme s kompletnou rekonštrukciou kabeláže. Pôvodnú klasickú kabeláž sme vymenili za inteligentnú, ktorej bolo o čosi viac. Do technickej miestnosti sme dali nainštalovať rozvádzač s modulmi na ovládanie osvetlenia, podlahového vykurovania, žalúzií, elektrických zásuviekrekuperácie. Aby sme ochránili žalúzie pred silným tatranským vetrom, umiestnili sme na strechu meteostanicu, ktorá ich v prípade vetra vytiahne. Meteostanica okrem toho poskytuje online informácie o počasí v lokalite, zrážkach, sile vetra a predpovedá počasie aj na ďalšie dni. 

     

 

Dizajny tlačidiel dotvoria interiér

Väčšinu technických záležitostí sme konzultovali s Ivanom, no keď prišiel rad na výber dizajnu tlačidiel, oslovili sme Danielu, ktorá je v oblasti estetiky odborníčkou. Zvolila si „nestarnúcu klasiku“, teda Domintell programovateľné tlačidlá v bielej farbe. Podsvietené 1-, 2-a 6-tlačidlá tlačidlá dopĺňali praktické LCD dotykové displeje s farebnými ikonkami ovládaných zariadení. Celý inteligentný drevodom manželia ovládajú z dotykovej obrazovky, ktorá je umiestnená v obývačke.

Ovládanie mobilom a tabletom využívajú najmä počas týždňa, keď sa nachádzajú ďaleko od svojho tatranského dreveného domčeka. 

 

Smart víkendový dom pod kontrolou celý rok

Keďže dom navštevujú len počas víkendov a sviatkov, je chránený zabezpečovacím systémom. Vždy keď manželia odchádzajú, svoj inteligentný domov zakódujú. Následne sa vypnú všetky svetlá, zatiahnu žalúzie, vypne sa hlavný prívod vody a dom prejde do úsporného režimu. Ivan a Daniela odchádzajú z domu vždy neradi, no vedia, že je oň postarané a o týždeň sa doň opäť s radosťou vrátia.

 

⇒ Vysnívaný domov s nádherným výhľadom
⇒ Inteligentná kancelária = moderné a efektívne pracovisko
⇒ Ďalšie naše Realizácie Domintell

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *