Inteligentná domácnosť0Stále viac domácností je smart. Prečo potrebujete smart home systém aj vy?

smart home systém

Posledné desaťročie smartfóny spôsobili revolúciu v spôsobe, akým žijeme svoje životy. Dnes už máme v dlaniach výkonné počítače, ktoré po napojení na internet dokážu viac ako si vieme predstaviť.  Moderné technológie nám uľahčujú náš život takmer vo všetkých smeroch a každý krok vpred v oblasti technológií sa odráža aj v schopnostiach smartfónov. Pomocou aplikácie v smartfóne môžete mať teraz aj plnú kontrolu nad svojim domovom. Áno, hovoríme o smart home technológii, ktorú využíva čoraz viac domácností.

Vďaka automatizácii zariadení v domácnosti a stúpajúcej obľúbenosti ich ovládania pomocou aplikácie v telefóne, sú smart home inštalácie novým trendom v digitálnej revolúcii. Ak ste doteraz váhali, či chcete takto ovládať svoju domácnosť, tento článok je presne pre vás. Dnes vás presvedčíme, že smart home systém naozaj potrebujete.

Buďte smart kdekoľvek práve ste

Zmeniť svoj dom na smart home má veľa výhod. Od automatického fungovania zariadení v dome, cez vždy aktuálne informácie o tom, čo je a čo nie je zapnuté, až po ovládanie všetkých zariadení na diaľku. Zaručene budete milo prekvapení všetkými prednosťami, ktoré objavíte po tom, ako si zmeníte svoj dom na smart.

Vaše vykurovanie, žalúzie, osvetlenie alebo hudba v reproduktoroch. To všetko dokáže smart home systém ovládať. Prepojenie rôznych druhov zariadení navyše zvýši komfort celej rodiny a môže ušetriť váš čas, či minuté energie. Dobrú náladu a pohodu vám prinesie aj vedomie, že máte celý svoj dom neustále pod kontrolou. A to aj vtedy, keď sa v ňom práve nenachádzate.

Všetky zaujímavé funkcie, ktoré získate automatizovaním svojich zariadení, budú prístupné aj na vašom smartfóne. To vám dá možnosť ovládať váš domov kedykoľvek a kdekoľvek.

Inteligentný smart home systém vám umožní na diaľku nastaviť teplotu v miestnostiach, zhasnúť či rozsvietiť svetlá, otvoriť návšteve vstupnú bránu, skontrolovať zábery z bezpečnostnej kamery a oveľa viac…

Váš domov budete mať pod kontrolou

Ovládanie vášho domu na diaľku predstavuje viac, ako iba možnosť prezerať zábery z bezpečnostnej kamery priamo z vašej kancelárie. Umožňuje skontrolovať činnosť domácich zariadení v reálnom čase a to napríklad pomocou smartfónu, stolného počítača alebo tabletu. Zahŕňa to monitorovanie všetkého od snímania teploty miestností, cez kontrolu nad technológiami ako zavlažovanie či rekuperácia, až po detekciu vlhkosti v kúpeľni či hladín oxidu uhoľnatého.

Schopnosť monitorovať všetky zariadenia a technológie vo vašej domácnosti v reálnom čase,  je v súčasnej hektickej dobe neoceniteľná.

Dom, ktorý sa vám prispôsobí

Špeciálne zapojenie bežných zariadení v smart home prináša aj vysokú mieru prispôsobenia sa celého domu vám a vašim potrebám. Teploty v izbách sa budú meniť na základe fungovania členov rodiny – detská izba sa príjemne nahreje pred príchodom detí zo školy, kuchyňa a obývačka neskôr v čase príchodu rodičov z práce a v spálni bude večer ideálnych 19°C na spanie. Cez víkend však bude vo všetkých izbách teplúčko počas celého dňa. Správanie žalúzií sa zas prispôsobí slnečnému žiareniu v jednotlivých miestnostiach. Ak je ho v lete príliš veľa a v izbe je horúco, žalúzie sa v izbe jednoducho zaklopia.

Maximálna bezpečnosť

Bezpečnosť patrí k dôležitých prednostiam v smart home inštalácií. Štandardné bezpečnostné zariadenia, ako sú kamery a alarm, môžu okamžite zvýšiť bezpečnosť vášho domu. A teraz si predstavte, že ich prepojíte s inteligentným systémom a získate ďalšie benefity!

Po zakódovaní domu sa zatiahnu všetky žalúzie a vytvoria bariéru pred nežiadúcimi návštevami. Zatvoriť sa môžu aj hlavné uzávery vody a plynu, čím zamedzia možnej havárii počas neprítomnosti domácich. Ak sa vaša rodina vyberie na dovolenku, jednoducho zapnete simuláciu prítomnosti a dom sa bude správať tak, akoby ste boli stále doma. Rozsvieti večer svetlá, vytiahne niektoré žalúzie, zapne TV… A kto by si trúfol vykradnúť dom plný ľudí?

Šetrite prírodu

Aj keď mnohé výhody inteligentného domu zahŕňajú bezpečnosť a kompatibilitu, jednou z najväčších výhod je to, že umožňuje spotrebičom pracovať efektívne s najnižšou spotrebou energie. Všetky svetlá sa automaticky vypnú pri vašom odchode z domu, takže žiadne zabudnuté svetlo nebude plytvať energiou. Celý dom zároveň prejde do úsporného režimu, takže teplota v dome počas neprítomnosti bude len zľahka temperovaná. Aj svetlá na záhrade môžu šetriť energiou, ak sa samé vypnú po polnoci a nebudú zbytočne svietiť v čase, keď už všetci spia.

Okrem elektrickej energie smart home môže šetriť aj spotrebu vody. Inteligentne riadené zavlažovanie používa presne vymedzené množstvo vody pre tú ktorú zónu záhrady. Samozrejme ak prší, smart home závlahu nespustí.

Množstvo spotrebovanej elektriny, vody či plynu si môžete priebežne kontrolovať na grafoch dotykovej obrazovky a ak uznáte za vhodné, na základe týchto údajov môžete optimalizovať chod vašej domácnosti.

Smart home je budúcnosť, ktorú žijeme už dnes

Dúfame, že všetky úžasné prednosti, s ktorými sme vás zoznámili, budú stačiť na to, aby ste sa rozhodli zmeniť váš dom na smart home. Smart home inštalácie totiž nepredstavujú len módny trend, ktorý čoskoro zmizne. Sú súčasťou prudkého rozvoja technológií ako takých a odpoveďou na narastajúce požiadavky na ich riadenie.  Aj v našej krajine sa postupne stávajú štandardom a nevyhnutnou technickou základňou, ktorá umožňuje maximálne využiť všetky ich schopnosti.

Nástup inteligentnej technológie a jej integrácia priamo do domácností, predstavuje technologický pokrok, ktorého výhody môžeme využívať aj vy už dnes. Neváhajte preto a začnite si užívať benefity, ktoré tento pokrok prináša. Užívajte si komfort, pohodlie, bezpečie a zároveň šetrite energiu, svoj čas a životné prostredie.

 

Koľko by stál váš inteligentný dom?

Vypočítajte si orientačnú cenu vášho vysnívaného inteligentného domu –

Orientačná kalkulačka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *